Насловна / „Икеа“ отвори прв продажен објект во Србија, инвестиција од 70 милиони евра

„Икеа“ отвори прв продажен објект во Србија, инвестиција од 70 милиони евра

Шведскиот производител на мебел и опрема за домаќинство Икеа, отвори денеска прв продажен салон во Србија. Тоа е 400. продажен објект на таа компанија во светот.IKEA

Икеа вложи 70 милиони евра во објектот, вработи 416 луѓе, а на потрошувачите ќе им биде понудена стандардна палета производи по пристапни цени.ikea-beograd

Продажниот објект во Бубањ Поток, на јужниот влез во Белград, се простира на 35.000 квадрати, располага со повеќе од 1.400 паркинг места, ресторан со 500 места, продавница за шведска храна како и место за полнење електрични автомобили.

 

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top