Насловна / Вести / И ова е Скопје…ослободено шеталиштето на кејот пред ГТЦ

И ова е Скопје…ослободено шеталиштето на кејот пред ГТЦ

Привршува реконструкцијата на Кеј „13 ноември“ од мостот „Слобода“ кај „Холидеј Ин“ до Камениот, која започна во февруари. Уредувањето на површината од околу 12.500 квадратни метри предвидено беше да заврши за четири месеци, односно пред почетокот на летната сезона.

4H5A9095_resize

4H5A9098_resize

4H5A9100_resize

4H5A9103_resize

4H5A9104_resize

4H5A9106_resize

4H5A9108_resize

4H5A9110_resize

4H5A9117_resize

4H5A9120_resize

4H5A9122_resize

фото: КИРО ПОПОВ

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top