Насловна / Вести / И ова е Скопје…кога „Скопје цвета“

И ова е Скопје…кога „Скопје цвета“

Љубителите на цвеќето имаа можност да купат цвеќиња, добијат корисни совети за цвеќе, да се забавуваат и да се дружат на отворено во рамките на шестиот Скопски цветен фестивал – „Скопје цвета“ што се одржа викендов во Градскиот парк. Фестивалот почна со цветно дефиле со деца од предучилишните установи и од основните училишта.
Во текот на двата фестивалски дена пред посетителите се промовираа одгледувањето цвеќе, а најмладите имаа можност да се вклучат во работилници, да ја покажат својата креативност и да научат нешто повеќе за цвеќињата и за заштитата на животната средина.

IMG_20190518_124729

IMG_20190518_124600

IMG_20190518_124644

IMG_20190518_124248

IMG_20190518_124330

IMG_20190518_124406

IMG_20190518_124447

IMG_20190518_124513

IMG_20190518_124538
фото: КИРО ПОПОВ

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top