Насловна / Архитектура / Хациенда која воодушевува со едноставност

Хациенда која воодушевува со едноставност

Ако мислевте дека белата боја ќе биде катастрофален избор за украсување огромен имот што едноставно ве повикува на дружба и релаксација – вие сте во голема заблуда.

hacienda7

Оваа хациенда наречена е Бела вила токму поради фактот што повеќе би наликувала на некаков бесконечен бел простор, отколку само уште еден имот на северниот брег на Египет.

hacienda1

Благодарение на проектанскиот тим на StyleArchitects, овој имот навистина дава впечаток на беспрекорна елеганција во исто време, без да изгуби ништо од својата удобност. Ако го земеме предвид фактот дека овие креативци се колнат во својата мисија – создавање трајни вредности користејќи ги најмодерните трендови – ќе добиеме слика за модерна, урбана куќа која маѓепсува со својата едноставност.

hacienda2

Скоро сите соби во рамките на оваа вила изгледаат опуштено, пространи се и пред се мултифункционални. Има огромна дневна соба, која може да послужи и како агол за читање и уживање во омилената серија, но може да се претвори и во салон за прием на гости.

hacienda6

Исто така, ја има и пространата тераса која во текот на денот делува како идеално место за бегство од тропските горештини, додека навечер може лесно да се претвори во „продолжена рака“ на простран базен што изгледа како идеално место за организирање летни забави на на отворено.

hacienda4

hacienda5

hacienda3

hacienda

Испрати коментар

Scroll To Top