Насловна / Вести / Градежен факултет одбележува 71 година постоење

Градежен факултет одбележува 71 година постоење

Градежниот факултет во Скопје, како една од најстарите единици на Универзитетот „Св. Кирил и Методиј” – Скопје, оваа година го одбележува своето 71-годишно постоење.

По тој повод на 6-ти октомври (вторник) со почеток во 11 часот со користење на видео-конференциска платформа ќе се одржи пригодна свеченост.

аген_resize GF-promo-poster-2020-FINAL_resize

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top