Насловна / Арт и дизајн / Функционално парче мебел за вас и пејзаж за вашата мачка

Функционално парче мебел за вас и пејзаж за вашата мачка

Нашите миленици можеби размислуваат „зошто овој човек го презема мојот омилен стол“?  Поради тоа, дизајн студиото Space International создаде catHAUS кој поттикнува хармонија помеѓу вас и вашата мачка кога сте во истиот простор.

2_resize

Предвидено е аголното парче мебел да биде домашно прибежиште. Ги вклучува вашите потреби и потребите на вашето домашно милениче – две различни функции, но во истото парче мебел. За вас, catHAUS е опција за седење, а за вашата мачка е пејзаж со различни текстури. Поигруваајќи си со иконографски конвенции на двоводен покрив, catHAUS делува на ниво на засолниште и мебел.

1_resize

Надворешноста на catHAUS е апстрактна и неутрална во својата материјалност, додека кадифената внатрешност е завршен во синтетичка трева и вертикални потпори обвиткани со јаже. Дизајнот е многу привлечен за вашата мачка и ја спречува да ве вознемирува додека читате, работите или гледате телевизија.

3_resize

4_resize

5_resize

6_resize

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top