Насловна / Арт и дизајн / Фотелјата Placo која изгледа како скулптура

Фотелјата Placo која изгледа како скулптура

Италијанскиот дизајнер, Bruno Rainaldi, остави свој белег во индустријата за дизајн на ентериери. Тој дизајнирал голем број на интензивни и иконични парчиња, вклучувајќи ја и елегантната Placo Armchair фотелја за компанијата Mussi.

1_resize

Фотелјата Placo е дизајнирана како уметничко парче, кое во секој простор повеќе ќе делува како скулптура отколку парче мебел. Поседува бело, ергономсло седиште, поставено на црна рамка, комбинација која е минималистичка, но визуелно привлечна и удобна.

3_resize

Обвиткана е со конзолна рамка од никлуван челик, прекриен со махагони, цилиндричното челично седиште и наслон опремени се со пружина со еластични ремени. Полнењето е од полиуретанска пена, а седењето е тапацирано е со кожа или ткаенина.

Фотелјата Placo е прилагодлива и станува главен детал на секој простор во кој ќе се најде, а нејзината цена изнесува 4.990 евра.

4_resize 2_resize 5_resize

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top