Насловна / Вести / Елементи за бањи дизајнирани од архитекти: TONO by Foster+Partners

Елементи за бањи дизајнирани од архитекти: TONO by Foster+Partners

Британската архитектонска фирма Foster + Partners во партнерство со компанијата Porcelanosa креирала TONO, асортиман на производи за бањи кои можат да се користат во секој простор.

1

Овие две компании во соработка помеѓу експерти за изработка на мебел и прибор направен од керамика, месинг, камен, дрво и KRION®, дизајнирале колекција на бањи на единствен и минималистички начин, истакнувајќи ја суштината на материјалите и нивните можности.

5

Колекцијата се сосотои од TONO Elements и TONO One, два сета различни компоненти дизајнирани да работат заедно, а достапни се во огромен број материјали и завршни обработки.

8

Мијалници

2
Било да се вградени или прицвртени на ѕид, мијалниците имаат дренажен систем со клик-клак капак кој го сокрива одводот.

4
Кади

9
Независни кади со сокриен цевковод и дренажа, вклучуваат и простор кој може да се користи за одмор или како место за чување прибор.

16
Тоалетни школки

3
Тоалетните школки се дизајнирани да штедат вода и можат да се монтираат самостојно или да бидат вградени во гарнитура мебел.

17
Славини

12
Славините се дизајнирани со оклоп кој делува како визуелен сигнал за управување со рачката и се си различни текстури.

15
Мебел

13
Дизајнирана е серија мебел кој ги обединува сите горенаведени елементи и вклучува низа од огледала со вградена расвета.

14

10

 

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top