Насловна / Арт и дизајн / Едноставна дрвена лулашка која одговара за сите простори

Едноставна дрвена лулашка која одговара за сите простори

Можеби звучи како премногу детска варијанта и може да изгледа малку опасно, но оваа дрвена лулашка е исклучително оригинално парче мебел што може слободно да се постави на било кое место.

lulaska

Оваа необична дрвена лулашка е совршен начин за одмор и релаксација.

lulaska1

Неговата едноставна тркалезна форма лесно се прилагодува на различни модерни декори, па слободно може да се каже дека е убав, функционален и модерен дизајн кој всушност поттикнува движење додека седите. Внатрешната лулашка е идеална за сите оние домови кои се карактеризираат со високи тавани и вишок простор, а изработена е од фурниран даб полиран со природни масла и восок.

lulaska2

Достапна е во боја на природен даб, бела и црна, отпорна на сите временски услови, па затоа е одличен избор за балкони и градини.

lulaska4

lulaska3

lulaska5

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top