Насловна / Арт и дизајн / Eден од најпрестижните шаховски комплети

Eден од најпрестижните шаховски комплети

Многу нешта можат да се случат за време на една партија шах…
Пријателите стануваат непријатели, а непријателите стануваат пријатели, што е всушност една од моќите на оваа игра. Доколку шахот навистина ве привлекува и со радост и елан поминувате часови уживајќи во играта, зошто не би сте си поклониле шаховски сет вреден внимание и љубов?

1
Saint Louis Chess Game ви нуди уметничка интерпретација на оваа игра. Станува збор за еден од најпрестижните шаховски комплети. Престижната верзија на шах има табла направена од чист или сатенски финиширан кристал со база од боен алуминиум. Кристалните пиони облечени се во сив фланел и чист кристал, со рефлектирачки завршни детали и црни акценти. Кога не е во употреба овој шах претставува величествен декоративен додаток во било која просторија.

2
Saint Louis Chess Game сетот, рачно е изработен во Франција, а доаѓа во ограничено издание од само 28 комплета. Бројот е испишан под фланел сивиот Крал. Овој шах чини 11.500 долари.

3

Еден коментар

  1. Dali imagines I koki cini

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top