Насловна / Арт и дизајн / Денес во „Мала станица“ изложба „Интеграција на идентитети“

Денес во „Мала станица“ изложба „Интеграција на идентитети“

Во Националната галерија, објект Мултимедијален центар „Мала станица“, денес  со почеток од 20 часот ќе биде отворена изложбата „Интеграција на идентитети“ од 21 автор од Северна Македонија и Бугарија. Претходно оваа изложба, која е иницирана од ликовната група уметници „Конекција“ и е продуцирана од КИЦ на РСМ во Софија, беше претставена пред културната публика во Пловдив – градот Европска престолнина на културата за 2019 година и во главниот град на Бугарија, Софија.

izlozba

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top