Насловна / Арт и дизајн / Денес изложба „Релации“ со дела од двајцата млади уметници

Денес изложба „Релации“ со дела од двајцата млади уметници

Денес,11 јули во изложбениот салон на ДСУЛУД “ Лазар Личеноски“-Скопје, во 20 часот ќе биде отворена изложбата „Релации“ со дела од двајцата млади уметници-Игор Таневски и Александра Костадиновска.

1_

Изложбата е во организација на Музеј на град Скопје, а финансиски подржано од Град Скопје во рамките на CreArt (Network of Cities for Artistic Creation) /Европски ден на креативност,преку изложбениот концепт „Калеидоскоп“ 2019, Музеј на град Скопје, продолжува да застапува еден од основните приоритети на CreArt –презентација на локални креативни таленти и уметници, со нивните дела зад кои стојат различни културни багажи и гледишта.

3a_

66410723_363298437690261_6460880790401056768_n

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top