Насловна / Вести / Во Хрватска на повидок формирање на нова авиокомпанија

Во Хрватска на повидок формирање на нова авиокомпанија

Хрватска в година би можела да добие нова авиокомпанија, под името  Smile Air, пишуваат регионалните медиуми. Иако, истоимената компанија за пружање услуги во авио сообраќајот регистрирана во Загреб уште во летото 2017, нејзиниот директор и косопственик Нино Бориќ, кој над 30 години работи во воздухопловството, не брза туку внимателно го гради проектот.

Тој истакнува дека во својта работа ја следи филозофијата на Ричард Бренсон, сопственикот на Вирџин атлантик, кој знае дека добар однос кон вработените значи задоволен патник. Бориќ веќе е сопственик на компанијата Avio Nova  со седиште во Флорида, а со години бил на највисоки позиции во оперативниот менаџмент на разни авио компании.

smileAir1

smileAir2

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top