Насловна / Вести / Срушени преостанатите делови од мостот во Џенова (видео)

Срушени преостанатите делови од мостот во Џенова (видео)

По страшната трагедија која се случи минатата година, рушење на мостот во Џенова, која однесе 43. живота, пред три дена со контролирана експлозија срушен е мостот Ponte Morandi.
По евакуација на целото подрачје, преостанатите делови од мостот во Џенова срамнети се со земја за само осум секунди. Мостот е миниран, а паралелно со експлозијата направена е водена завеса која спречила ширеше на прашина.

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top