Насловна / Вести / Совршено декориран бар

Совршено декориран бар

„Бета Бар“ во Сиднеј е едно од најпосетуваните места, а веќе првиот поглед на ентериерот објаснува и зошто. Се работи за прекрасно уреден простор, инспириран од Стара Грција. ureden bar (4)

Токму деталите од античкиот период овде играат главна улога, а кои се хармонично комбинирани со модерните, акцентирани парчиња мебел во силно обоени нијанси, кои со својата естетика го потенцираат овој импозантен простор.ureden bar (3)

Грција како извор на инспирација не е избрана случајно, бидејќи тука се служат мали гурмански специјалитети кои ги креира главнот готвач Петер Конистис, придружувани од најквалитетни коктели.ureden bar (6)

„Бета Бар“ се наоѓа во центарот на градот и е идеална и пожелна дестинација за сите градски настани и, се разбира, ако сакате да бидете видени.ureden bar (7)ureden bar (5) ureden bar (2)

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top