Насловна / Архитектура / Совршена комбинација на работа и задоволство во прекрасниот Истанбул

Совршена комбинација на работа и задоволство во прекрасниот Истанбул

2015-03-13 13.23.23

Посета на саемот за прозорци, врати и стакло со сите пропратни процеси за нивно производство и примена во градежништвото, во Истанбул, во организација на фирмата Адонис, беше инспирација и за една мала репортажа за мегаполисот распослан на два континента. Градот на контрастите, трговијата и туристичка дестинација од светскиот врв е вистинска атракција и доживување што се памети.

Испрати коментар

Scroll To Top