Насловна / Арт и дизајн / Совршен приказ на француско шик лето во розова фото серија

Совршен приказ на француско шик лето во розова фото серија

Корзика е позната првенствено по своите места кои, за време на најголемите летни горештини, помалку стивнуваат, но повторно живнуваат кога сонцето полека заоѓа. Токму во тој момент на овој француски остров се случува вистинска магија, бидејќи сè станува розово и тоа на посебен начин. Фотографот Андрија Дариус Панкраци успеал да создаде фантастична серија фотографии, во која тој успеал да ја истакне таквата атмосфера и летната магија на која никој не останува имун.корзика (8)

„Мојот стил е инспириран од естетиката од 80-тите години на 20 век и од филмовите на Дејвид Линч“, вели Панкраци, кој во својата серија секогаш претпочита интензивна пастелна нијанса. За подобро разбирање на француското лето, овој пат тој се одлучил за атрактивна розова нијанса, а финално сето тоа навистина изгледа импресивно.корзика (4) корзика (5) корзика (6) корзика (7) корзика (9) корзика (1) корзика (2) корзика (3) корзика (10) корзика (11)

[/mobileonly]

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top