Насловна / Арт и дизајн / Што се случува кога ќе се спојат геометрија, архитектура и врвнo слаткарство?

Што се случува кога ќе се спојат геометрија, архитектура и врвнo слаткарство?

Динара Каско повторно воодушевува.

Украинката Динара Каско дипломирала на Архитектонскиот факултет, а едно време работела и како фотограф, но сите патишта ја однеле во слаткарството.каско_2

Но, во целиот тој процес, таа одлучила своите колачи да ги третира како мини макети и модели, кадешто се нагласени геометријата, моделирањето и високата прецизност.

Нејзината цел била на совршен начин да ги комбинира архитектурата и слаткарството, и во тоа таа дефинитивно успеала.каско_1

Нејзиниот израз и користење на техника ги воодушевува сите, а таа сега ги претстави своите последни дела.каско_3

„Сакав да направам нешто ново, свежо, како и да експериментирам со нови идеи”, објаснува Каско. Инаку, таа редовно ги споделува своите релизации на нејзиниот Инстаграм, каде што ја следат над 450.000 луѓе.каско_4 каско_5 каско_6 каско_7 каско_8 каско_9

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top