Насловна / Арт и дизајн / Рачно изработени мијалници TERZO FOCO

Рачно изработени мијалници TERZO FOCO

TERZO FOCO е една од најмистериозните и најшармантните вештини за примена на злато и рубини при третото печење на производот. Создадено во текот на 9 век, им служело на најпознатите италијански ренесансни уметници да создадат најубави уметнички дела.

mijalnik2

Најуникатните мијалници создадени со оваа техника наскоро ќе ги понуди Даком Интернешнл од Белград.

Во продолжение може да се погледнат некои од овие мијалници.

mijalnik

mijalnik1

mijalnik3

mijalnik4

mijalnik5

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top