Насловна / Архитектура / Пријава за вебинар “Проектирање на nZEB објекти”

Пријава за вебинар “Проектирање на nZEB објекти”

Винербергер Ве поканува на бесплатен вебинар наменет за архитекти кој ќе ја опфати темата која е најголем предизвик во градежната индустрија, проектирање на nZEB објекти – објекти со нулта потрошувачка на енергија.

HR_MKT_PHO_e4_nZEB

Како до проектирање на nZEB објекти и која е иднината на петата фасада, покривот?

Овој едночасовен вебинар е одлична можност за сите активни архитекти да се запознаат со новитетите и трендовите кај енергетски ефикасните градби.

webinar-23917988-ss-1920

Среда 08.07.2020 13:30 часот

(траење на вебинарoт 60 минути)

Теми кои ќе бидат опфатени:

  • 7 чекори до nZEB објект – Проф д-р Бојан Миловановиќ, Хрватска
  • Покривот како петта фасада – Звонко Костадинов, Wienerberger Product Manager Macedonia & Томислав Франко, Wienerberger Product & Marketing Manager SEE Area

Обезбедете си присуство со регистрација на вебинарот а ние ќе се обидеме споделувајќи знаење, искуство и теми на иднината да допринесеме за Вашиот професионален развој.

Ве очекуваме!

Линк за регистрација: https://bit.ly/2ZueA7T

image005

 

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top