Насловна / Вести / Oд утре повторно за пензионерите нема да важи бесплатниот превоз

Oд утре повторно за пензионерите нема да важи бесплатниот превоз

Oд утре, вторник, 2. јуни, повторно нема да важи бесплатното користење на јавниот превоз за возрасни лица, односно за жени со навршени и над 62 години и за мажи со навршени и над 64 години, во вторник, петок, сабота и недела, соопшти ЈСП. Бесплатниот превоз важеше само три дена, пред денеска да биде повторно укинат, поради зголемениот број на новозаразени со КОВИД-19 изминативе денови.

Од Град Скопје соопштија дека оваа мерка, исто како и предходната кога се дозволи бесплатен превоз за пензионери, се воведува по препорака на епидемиолозите и Кризниот штаб за справување со новонастанатата состојба.

јсп_resize

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top