Насловна / Архитектура / Необично домување за авантуристи

Необично домување за авантуристи

слика-1

Авантуристички пар користејќи ја постоечката структура на кула за набљудување во случај на пожар, го создале својот дом. Кулата што се наоѓа во руралниот дел на Орегон е висока 12 метри и овозможува панорамски поглед кон целата околина. слика-2Ентериерот на необичното домување зафаќа само 36 метри квадратни и во него се сместени основните функции за живеење.

слика-3 слика-4 слика-5 слика-6 слика-7

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top