Насловна / Архитектура / Nayara Bocas del Toro, импресивно одмаралиште во Панама

Nayara Bocas del Toro, импресивно одмаралиште во Панама

Во близина на живописниот град Bocas Town na Bocas Del Toro, Панама се наоѓа импресивното одморалиште Nayara Bocas del Toro.

Овој хотел е извонреден пример за релаксирачка иновација и безвременска елеганција, а проектот го потпишува архитектот Андреас Бренес. Секоја вила зрачи со извонредност, обезбедувајќи совршено скроено засолниште за релаксација и уживање.

0 10

Nayara Bocas del Toro нуди не само одмор, туку и незаборавно искуство. Само чекор подалеку од секоја вила, ве очекува освежителен базен или тиркизно море кои ве повикува да поминете релаксирачки ден на вода. Сместени таму каде што тиркизните води се топли во текот на целата година, можете да уживате во бескрајни авантури или едноставно да се опуштите на првата Aerial Beach во светот.

default 1

Кога станува збор за гастрономијата, Elephant House и Coral Café нудат локални специјалитети. Сите состојки се свежи од фарма, а регионалната морска храна се набавуваат директно од рибарите од Bocasa. Оваа ретка комбинација на неформална спонтаност и елегантен карипски амбиент ветува извонредно задоволство за вашите сетила.

9 11

Овде може да се доживее неверојатната архитектура надополнета со рачно изработени мурални скулптури од сапунаст камен, природно уметничко парче од корен на шеќерна трска во две бои и шарен мурал украсен со стотици рачно насликани дрвени штици од Бали. Секој детал е внимателно дизајниран за да го комплетира искуството и да создаде чувство на целосно задоволство.

12

Nayara Bocas del Toro нуди нов, луксузен начин да се искусат Панамските островите богати со диви животни во Карипското море. Ова одморалиште го одзема здивот со својата архитектура, но и со својата целосна одржливост. Целосно надвор од мрежата, напојувано од соларна енергија и дождовница, ова е вистинско засолниште за љубителите на природата.

5

Одморалиштето не е само место за одмор, туку и за авантура. Може да се ужива во активности како што се нуркање, сурфање, риболов или едноставно истражување на блиските острови и нивната дива убавина. По активниот ден, гостите можат да се опуштат во спа центарот со масажи и третмани за лице или едноставно да уживаат во зајдисонцето на терасата на вилата.

7

Доколку сакате да искусите нешто необично, Nayara Bocas del Toro е вистинското место за вас. Уживајте во луксузот и хармонијата со природата, создавајќи незаборавни спомени кои ќе траат вечно.

13

2 3 6 8

Испрати коментар

Scroll To Top