Насловна / Вести / Монографија за манастирот „Свети Наум Охридски“ од Цветан Грозданов

Монографија за манастирот „Свети Наум Охридски“ од Цветан Грозданов

svetinaum
Во салата на Соборниот храм на Македонската православна црква-Охридска Архиепископија, утре во 13 часот ќе биде промовирана колор-монографијата за манастирот „Свети Наум Охридски“ од академик Цветан Грозданов.

За најновото дело на познатиот научник ќе говорат поглаварот на МПЦ господин господин Стефан и претседателот на МАНУ, Владо Камбовски, а поздравна реч ќе одржи д-р Елизабета Канческа Милевска, министер за култура во Владата на Република Македонија.

Монографијата е во издание на Македонската академија на науките и уметностите и Книгоиздателството „Матица македонска“ од Скопје.

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top