Насловна / Вести / Модна колекција „Седум“ на Милена Атанасова во „Концепт 37“

Модна колекција „Седум“ на Милена Атанасова во „Концепт 37“

Во просториите на „Концепт 37“ во Скопје отворена е изложба на модна колекција „Седум“ од брендот „Атами“ на Милена Атанасова.

Колекцијата вклучува соработка со графичкиот уметник Атанас Ботев.концепт37

Дизајнерката за новата колекција вели дека е нослива и комфорна облека, наменета за смели и динамични луѓе и претставува продолжение на мини колекцијата „Седум“ со црно и бело, како боја и убави природни материјали и геометриски сечења.

Изложбата е во рамки на серијата колаборативни настани за промоција на домашни уметници на „Концепт 37“ и „Паратиссима Скопје“ и ќе биде отворена за посетители до 5 ноември.

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top