Насловна / Вести / Мода и екологија – необичен спот на Balenciaga

Мода и екологија – необичен спот на Balenciaga

Модната куќа Balenciaga ја претстави колекцијата за есен 2021 година, по каталогот кој го снимил Патрик Велде. Моделите се фотографирани пред најпознатите туристички дестинации а заедно со промоцијата на колекцијата е снимено и видео кое ја промовира природата. Колекцијата е унисекс, лесна за носење, што е во склад со естетиката на оваа шпанска модна куќа. Промоцијата е проследена со видео насловено Feel Good Video. Претставената колекција го промовира модното враќање на јакните и капутите од 90-тите години. Притоа, не станува збор за класична рекламна кампања, бидејќи таа ги промовира природата и животните со музика која буди позитивни емоции. Идејата за осмислување на овие сцени е враќање кон нормален и безгрижен живот, полн со позитивна енергија.

balenciaga1

balenciaga2

balenciaga3

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top