Насловна / Арт и дизајн / Карим Рашид инспириран од сенките

Карим Рашид инспириран од сенките

Прославениот дизајнер Карим Рашид ја подигна линијата KreatebyKarim на ново ниво воведувајќи прибор за јадење кој е мек, живописен и елегантен.

5

Колекцијата Shadow е инспирирана од разиграноста на сенките. Неправилните рабови на приборот за јадење потсетуваат на сенки кои се преклопуваат под различни агли на светлината.

2

Секоја чинија се одликува со единствена форма, создавајќи колекција која се чувствува слоевито и селовито.

1 3 6 4

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top