Насловна / Вести / Камини на отворено за разубавување на дворот

Камини на отворено за разубавување на дворот

Има нешто неодоливо привлечно во седењето околу каминот во дневната соба.

kamini1

Не помалку привлечна е идејата ова задоволство да се пренесе на отворени простори. Со доаѓањето на пролетта, сè повеќе сме желни да останеме во дворот, а со цел да ги направиме попријатни, камините на отворено се нешто за кое вреди да се размислува. Отворените простории околу домот, без разлика дали станува збор за мала градина, трем, двор или градина, ви даваат можност да ги извршите скоро сите ваши активности на отворено. Со додавање на камин на отворено ќе имате место околу кое ќе се собере целото семејство, не само во лето, туку и во доцните есенски денови.

kamini

Од модерни елегантни опции до екстравагантен дизајн – има широк спектар на камини за отворени простори од кои сигурно ќе најдете варијанта што одговара на вашиот стил и просторот со кој располагате.

ТРАДИЦИОНАЛНИ КАМИНИ

kamini3

Еден од најпопуларните стилови за дизајн на камин на отворено е секако традиционален. Тоа е најдобра опција за сите оние кои сакаат природен и органски изглед. Таквите камини се посоодветни за поставување во дворовите, бидејќи тие обично се со поголема големина. Тие можат да бидат изработени од камен или тула, оставени во нивната природна боја или насликани претежно бели. Таквите камини често оставаат простор за поставување решетка за скара или рерна за пица.

СОВРЕМЕНИ КАМИНИ

kamini2

Современиот декор не мора да биде скап или нереален во однос на неговиот изглед. Инвестирање во модерен камин инспириран од елегантен дизајн и чисти линии може да ви помогне да го трансформирате вашиот животен простор во модерен агол за да избегате од секојдневните обврски. Овие камини обично користат плочки, стакло и метал за да постигнат елегантен изглед.

КАМИНИ ЗА МАЛИ ПРОСТОРИ

kamini4

Не секој има голем простор во дворот за да направи голем камин. Мини варијанти на камини кои делуваат како мали оџаци, садови за оган или печки можат да послужат како совршена алтернатива за создавање пријатен амбиент на вашата тераса.

kamini5

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top