Насловна / Вести / Како изгледа домот на Доналд Трамп?

Како изгледа домот на Доналд Трамп?

Од пентхаус во Њујорк до своја винарија, Претседателот на САД Доналд Трамп поседува и огромна вила покрај Њујорк, Seven Springs, во ликсузната населба Bedford, која може да се пофали со 60 соби, две крила за послуга, 15 спални соби, три базена и 230 хектари земја. Има вила и во руралнаиот дел на Virginia, огромна куќа на Rodeo Drive во Beverly Hills и исто така огромна куќа на брегот на Mar-a-Lago во Palm Beach, Florida.
Трамп обожува злато и класични декорации. Се што се наоѓа во неговиот пентхаус е од злато, од 18-каратен златен тоалет, па до светилки. Домот има силено грчко влијание, столбови, брознзени скулптури на Ерос, слика на Аполон и божицата на зората Аурора.
Погледнете го раскошниот пентахаус на Менхетен во Њујорк, кој Доналд Трамп го нарекува свој дом.

3

4

7

15

16

17

18

17

10

11

12

14

13

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top