Насловна / Арт и дизајн / Избор на вистинскиот мебел во пет едноставни чекори

Избор на вистинскиот мебел во пет едноставни чекори

Изборот на вистинскиот мебел може да биде тежок, но истовремено и возбудлив. Изборот е индивидуален, постои можност за делумно или целосно редефинирање на домот според стилот, боите, распоредот на мебелот и материјалите.

1 (9)

ДЕФИНИРАЈТЕ ГО БУЏЕТОТ

Кога ќе почнете да барате нов мебел, една од првите работи што треба да ги направите е да го дефинирате вашиот буџет. Колку можете да потрошите на купување мебел? Разбирањето колку можете да потрошите и да се држите до буџетот, ќе ви помогне да ја донесете вистинската одлука за вашиот мебел.

1 (12)

ИЗБЕРЕТЕ ТЕМА ЗА ДИЗАЈН ПРЕД ДА КУПИТЕ МЕБЕЛ

Треба да имате јасно разбирање за темата за дизајн во вашиот дом пред да купите мебел. Размислете какви бои и тонови сакате во вашиот дом и размислете како ќе изгледаат различните стилови покрај вашиот постоечки мебел. Дали постои шема или дизајн што ќе се судри со одреден кауч или постелнина?

1 (11)

ПОБАРАЈТЕ ВИСОКОКВАЛИТЕТНИ И НЕ’РЃОСУВАЧКИ ТКАЕНИНИ

Секогаш треба да внимавате да изберете мебел што е направен од висококвалитетни ткаенини. Луксузните материјали ќе бидат поудобни и ќе траат многу подолго од поевтините ткаенини, па затоа изборот на парче мебел со квалитетни материјали често е мудра инвестиција.

1 (7)

РАЗМИСЛЕТЕ ЗА БРОЈОТ НА ЛУЃЕ

Бројот на луѓе во вашиот дом треба да игра важен фактор во изборот на вашиот мебел. Ако живеете сами, веројатно не ви треба огромен комплет за дневна соба.

1 (3)

ПОБАРАЈТЕ СОВЕТ ОД ЕКСПЕРТИ

Изборот на мебел може да изгледа како застрашувачка задача, па ако мислите дека можете да користите мала помош, не двоумете се да работите со професионалец. Тој ќе ви ги обезбеди потребните информации и ќе ви помогне да бидете сигурни во изборот на мебел.

1 (10)

1 (8)

1 (6)

1 (4)

1 (2)1

1 (5)

1 (1)

1 (2)

1 (13).јпг

АВТОР: Сања ВЕЛКАКОВА

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top