Насловна / Арт и дизајн / Fendi Caffe – нова верзија во Мајами

Fendi Caffe – нова верзија во Мајами

Fendi одлучи покрај неодолива шолја кафе во својот нов кафе бар да понуди силна доза на енергија..

Најновата инсталација на италијанската модна куќа, Fendi Caffe, неодамна беше отворена спроти нивниот бутик во Design District во Мајами. Просторот ќе постои во ресторанот OTL до 5 јули,а неговиот смел дизајн веројатно ќе живее во сеќавањата на посетителите и туристите уште долго време, бидејќи содржи разнобојна верзија на логото FF кое ротира и вклучува мени, маси и тапацирани столици и банкети.

1_resize

Логото се појавува на колекцијата капсули Vertigo на брендот, создадена во соработка со мултидисциплинарната уметничка Сара Колман од Њујорк, но верзијата што се користи за кафулето ги редизајнира тие дизајни во психоделичен опсег.

02_resize

Менито вклучува спој од локални и италијански јадења за појадок и ручек. Капучиното зазема почесно место во менито за пијалоци, а се служи со логото на FF на врвот на пената. Вечерното мени Aperitivo е исто така достапно за гостите. Слатките и солени закуски вклучуваат тост и панини со логото на FF, како и разни колачи во специјално пакување Fendi.

4_resize

04_resize

Познато е дека модната куќа честопати излегува вон рамките на своите соработки. Во текот на изминатите две години, Fendi и Ники Минаж создадоа розова колекција и импресивна колекција на црно-бели маркери со калифорнискиот уметник Џошуа Вајдс.

2_resize

Меѓутоа, ова е нивна прва соработка со некој како Сара. Таа има претходно работела како дизајнер на ентериер кај архитектот Питер Марин, кој проектираше некои од најпознатите луксузни продавници во светот, а исто така беше и уметнички директор на њујоршкиот хотел Mercer.

3_resize

5_resize

01_resize

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top