Насловна / Архитектура / Домот на Марија Шарапова инспириран од Јапонија

Домот на Марија Шарапова инспириран од Јапонија

Една од најпознатите тенисерки, русинката Марија Шарапова за магазинот Architectural Digest го покажа својот дом, кој е навистина уреден до совршенство.  Тенисерката изјавила дека отсекогаш сакала да има куќа чие уредување е инспирирано од јапонската култура. Исто така, особено и било важно да има максимална природна светлина. Шарапова открила дека при уредувањето на домот и самата учествувала во дефинирањето и на најситните детали.

2

Во домот преовладуваат земјените тонови, а стилот е минималистички. Незјината омилена просторија е дневната соба со прекрасен поглен на градината и базенот. Куќата има три ката, голем базен, простор за забава и куглана. Се наоѓа во Лос Анџелес, Калифорнија.

sharapova1

sharapova2

5

4

3

sharapova3

sharapova5

1

sharapova4

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top