Насловна / Вести / Денес ќе биде пуштена во употреба пречистелната станица во Радовиш

Денес ќе биде пуштена во употреба пречистелната станица во Радовиш

Од Министерството за животна средина информираат дека денес официјално ќе биде пуштена во употреба пречистелната станица за третман на урбани отпадни води во Радовиш финансирана во рамки на ИПА програмата. Радовиш е една од четирите општини заедно со Прилеп, Струмица и Кичево кои добија средства од Европската Унија за изградба на пречистителни.

радовис

[/mobileonly]

2 Коментари

  1. i nie ke imame voda

  2. na ulica M.Apostoski

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top