Насловна / Вести / Бугарите ќе градат автопат кон Србија: Белград – Софија за три часа

Бугарите ќе градат автопат кон Србија: Белград – Софија за три часа

Бугарскиот премиер Бојко Борисов, симболично го означи почетокот на работите на изведба на првата делница на свтопатот „Европа“. Оваа делница ќе ја поврзува Софија со граничниот премин Калотина на границата со Србија и натаму кон Ниш и Белград. Како што известува новинската агенција „Фокус“, во четвртокот Борисов свечено ги отворил работите на модернизација на стариот пат калотина – Софија, на делницата  I-8  помеѓу Драгоман и Сливница.

bg-sr1

bg-sr2

bg-sr3

 

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top