Насловна / Арт и дизајн / Брендот „Долче и Габана“ со своја линија кујнски апарати инспирирана од Сицилија

Брендот „Долче и Габана“ со своја линија кујнски апарати инспирирана од Сицилија

Италијанската модна куќа „Долче и Габана“ во соработка со италијанскот производител „Смег“ креираа интересна линија на кујнски апарати со декоративни карактеристики типични за сицилијанската култура.

Колекцијата насловена „Сицилија е мојата љубов“, презентирана на Миланската недела на дизајнот, содржи тостери, кафемати, миксери за храна и многу други апарати кои се украсени со живописни бои во стилот на традиционалните декоративни елементи во Сицилија.dolce gabana_1

Целосната линија ќе биде достапна од месец октомври, така што ќе можете да му кажете збогум на здодевниот изглед на апаратите во домаќинството и да го внесете вкусот на Сицијлија во вашиот дом.dolce gabana_4 dolce gabana_2 dolce gabana_3 dolce gabana

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top