Насловна / Вести / Земјотрес повторно го стресе Охрид

Земјотрес повторно го стресе Охрид

Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје, утринава во 9.54 часот регистрира слаб земјотрес со Рихтерова магнитуда 3.4, кој потекнува од охридското епицентрално подрачје. Неговиот епицентар се наоѓа на 5 километри источно од Охрид.охрид

Земјотресот беше почувствуван од населението во Охрид и околината со интензитет III-IV степени според Европската макросеизмичка скала.

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top