Насловна / Вести / Засадени 5.000 лалиња во Скопје

Засадени 5.000 лалиња во Скопје

Во рамките на програмата на Град Скопје за уредување и одржување на јавните зелени површини, екипи на Градот Скопје, изминатиот месец  интензивно го садеа пролетниот расад во цветните леи по жардиниерите на булеварите,  улиците и во Градскиот парк.лалиња2

Старото цвеќе  е  заменето со виоли- темјанушки и друг пролетен расад, а во леите  се засадени  и  околу 5 000 лалиња  со различни бои.

лалиња

На терен работат  екипите на ЈП „Паркови и зеленило“, а разубавувањето на градот  со сезонски расад  ќе продолжи и во текот на наредните денови.

Испрати коментар

Scroll To Top