Насловна / Вести / Воздухот денеска е загаден во сите скопски општини

Воздухот денеска е загаден во сите скопски општини

Според мерењата на Министерството за животна средина и просторно планирање воздухот денеска е загаден во сите скопски општини.skopjezagadenost

Во Лисиче се измерени 119,28 микрограми ПМ10 честички на метар кубен, во Карпош 98,99, кај Ректорат 96,37, Центар 80,22 и во Гази Баба 73,13.

Во Битола се регистрирани 128,33 микрограми, Кичево 101,92 и Тетово 90,59 микгрограми.

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top