Насловна / Арт и дизајн / Столот за лулање ZHE, елегантно и модерно парче мебел

Столот за лулање ZHE, елегантно и модерно парче мебел

Овој модерен стол за лулање може да се пофали со оригинален дизајн и неверојатна удобност.

Неговата лесна, минималистичка форма и материјали кои можат да се рециклираат го прават одличен избор за оние кои сакаат да додадат елегантен и еколошки допир на нивниот дом или отворен простор. Наречен ZHE, овој стол за лулање е елегантно и модерно парче мебел дизајниран со намера да ја задржи својата оригинална форма, но и функционалноста.

2

Минималистичката естетика на столот се постигнува со употреба на сила за затегнување применета преку еластична мрежа што создава грациозна, заоблена форма. Затоа не е изненадување што на овој необичен дизајн му беше доделена наградата Red Dot: Best of Best која се доделува само на револуционерни парчиња мебел.

1

Овој дизајн на студиото WAY Object со седиште во Ванкувер, не само што изгледа елегантно, туку овозможува и поефикасен процес на производство. Столот е изработен од скелет што го сочинува челичната цевка завиткана во еластична мрежа. И двата материјали можат да се рециклираат, што го прави столот не само еколошки прифатлива опција, туку истовремено и придонесува за неговиот лесен дизајн. Со други зборови, столот е значително полесен од традиционалните дрвени опции за лулање, и го прави погоден и за внатрешна и за надворешна употреба.

3

4

Еластичната мрежа е отпорна на УВ зрачење, што гарантира дека нема да избледи или пропадне со текот на времето. Покрај неговите естетски и еколошки предности, ZНЕ столот за лулање е исто така неверојатно удобен – неговиот ергономски дизајн и опуштената положба на седење им овозможуваат на корисниците да седат и да уживаат во него подолг временски период, без да чувствуваат непријатност. Интегрираниот потпирач за раце е дополнителен елемент на функционалност што го прави разноврсен и практичен избор за секој простор.

Сè на сè, ZНЕ е убаво дизајнирано парче мебел што комбинира стил, ефикасност и удобност. Неговиот оригинален дизајн го прави погоден за скоро сите опкружувања, така што може да се користи без проблеми во секој ентериер (или екстериер).

5

6

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top