Насловна / Вести / Седум врвни продавници во Париз за купување на поклони

Седум врвни продавници во Париз за купување на поклони

Нема кој не сака од патување да се врати со некој мал предмет за спомен кој ќе биде достоен потсетник на убава авантура. Па, ако на пример во таа смисла преферирате интересна, дизајнерска декорација за својот дом, односно за уредување на ентериерот, тогаш внимателно разгледајте ги локациите во Париз, кои се вредни за таква посета.дуќани во париз_4

Имено, Париз е навистина преполн со мини продавници кои се исполнети со рачни работи, особено кога станува збор за детали и украси за домот, кои ќе ве воодушеват.

1. Empreintes

дуќани во париз_1

2. Astier de Villatte

дуќани во париз_8

3. La Trésorerie

дуќани во париз_7

4. E. Dehillerin

дуќани во париз_2

5. Bobart

дуќани во париз_5

6. Antoine et Lili

дуќани во париз_3

7. Buly 1803

дуќани во париз_6

 

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top