Насловна / Вести / Петнаесетина пожари се уште активни во земјава

Петнаесетина пожари се уште активни во земјава

Ноќеска повторно гореше нискостеблестата шума во околината на манастирот во Трескавец кај Прилеп. Пожарот е локализиран и изгаснат.пожар

Петнаесетина пожари се уште активни во земјава. Ноќеска повторно гореше нискостеблестата шума во околината на манастирот во Трескавец кај Прилеп. Пожарот е локализиран и изгаснат.

Според Центарот за управување со кризи, до крајот на јули во земјава биле регистрирани 164 шумски пожари. И натаму гори во Чашка, на Караџица, Тетовско, Кичевско, во Мариово, Кавадаречко, а има и уште четири пожари во Македонски Брод.

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top