Насловна / Вести / Осум ресторани што треба да се посетат за време на Миланската модна недела

Осум ресторани што треба да се посетат за време на Миланската модна недела

Миланската модна недела е токму во тек. Сите оние кои имаат можност да ја посетат оваа манифестација знаат дека распоредот помеѓу ревиите е доста преполн и како е тешко да се најде време за да се паузира. Но, реално, не мора и речиси е „невозможно“ да се погледнат сите ревии…1

Ви донесуваме некои прекрасни ресторани во Милано, кои често се посетени и од елитата од светот на модата и шоубизнисот. Освен со врвен квалитет на храна и деликатеси од светската кујна, рестораните се подеднакво фантастични и со своите импресивни ентериери. Така, подолу ви ги претставуваме најдобрите осум милански ресторани каде што ќе доживеете визуелно и гастро искуство за сеќавање, а потоа ќе можете да се фокусирате на најдоброто од модниот свет.

Carlo e Camilla in Segheria

2

LùBar Café at The GAM Museum

3

Mudec Restaurant

4

Potafiori

5

D’O

6

Lume

7

Pasticceria Marchesi

8

Seta

9

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top