Насловна / Вести / Нов паркинг во Ново Лисиче

Нов паркинг во Ново Лисиче

Нов паркинг-простор се гради во непосредна близина на детската градинка „Буба Мара“ во населбата Ново Лисиче.

Nov parking

Паркингот обезбедува околу 50 паркинг-места, со што се решава долгогодишниот проблем на жителите од околината, но и на родителите кои со возила ги оставаат и ги земаат своите деца од градинката.

Општина Аеродром во изминатиот период ги прошири паркинзите на три локации во непосредна близина на булеварот Видое Смилевски-Бато.

Општинарите велат дека ваквата динамика ќе продолжи секаде каде што просторот го дозволува тоа.

Nov parking2

Nov parking6

Nov parking11

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top