Насловна / Вести / Нивото на Охридското Езеро под просекот за месец октомври

Нивото на Охридското Езеро под просекот за месец октомври

Нивото на Охридското Езеро е на 10 цм од дозволеното минимално ниво (693.10 мнм), инфоемира Управата за хидрометеоролошки работи. Денешната кота на нивото на езерото изнесува 693.20 мнм, што е за три сантиметри над природната кота од 693.17 мнв.ezero

Инаку,  просекот за месец октомври е 11 сантиметри повеќе од минималното ниво.

Температурата на Охридското Езеро измерена утрово изнесува 16.5 степени Целзиусови.

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top