Насловна / Вести / Монтирање на покривот на новиот стадион на „Атлетико Мадрид“ (ВИДЕО)

Монтирање на покривот на новиот стадион на „Атлетико Мадрид“ (ВИДЕО)

Погледнете го ова импресивно видео кое ќе ви покаже како изгледала монтажата на пластичната кровна конструкција на новиот фудбалски стадион во Мадрид.

На крајот на јули, официјално биле завршени работите на монтажа на покривот на стадионот Wanda Metropolitano во Мадрид. Оваа спортска арена, која всушност е изградена со реновирање на стариот атлетски стадион, ќе биде новиот матичен стадион на шпанскиот фудбалски клуб „Атлетико Мадрид“.atletiko-madrid

Кровот е составен од 96 радијални панели изработени од PTFE, односно полукристалнa полимернa пластика.

Покривот на стадионот е дизајниран од страна на Cruz y Ortiz Arquitectos со поддршка на инженери од германската компанија Schlaich Bergermann Partner.

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top