Насловна / Архитектура / Модерна резиденција по мерка на млад урбан пар

Модерна резиденција по мерка на млад урбан пар

BV1 Residence е името на куќата која за младиот американски пар ја реализирал локалното архитектонско студио Wernerfield. Објектот се наоѓа во Далас, исто како и бирото на архитектите, а клиентите имале јасна визија за тоа што сакаат: за помалку пари да искористат колку што е можно поголем потенцијалот на парцелата, мноштво стаклени површини поради природниот проток на светлината, како и ориентација кон градината и базенот.далас објект_2

Имено, парот има две кучиња кои времето сакаат да го поминуваат на отворено, а тие самите сакаат да организираат забава во градината за пријателите.далас објект_1

Уредувањето на ентериерот донесува неколку стилови, како што се индустрискиот и скандинавскиот минимализам. Боите кои доминираат се бела и беж, додека само по деталите како што се масивните врати се појавува и црната боја.далас објект_6 далас објект_5 далас објект_4 далас објект_3

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top