Насловна / Вести / Луксузно реновирање на познатиот римски хотел Eden

Луксузно реновирање на познатиот римски хотел Eden

Италијанскиот луксуз и смислата за стил се поими кои немаат потреба за дополнително објаснување. Ако е сепак потребно потсетување или информација за оние што не знаат, како  дефиниција за италијански стил и луксуз би можеле да го наведеме познатиот Hotel Eden. Хотелот се наоѓа во центарот на Рим, поточно во близина на Шпанските скали, и работи успешно повеќе од еден век.хотел еден во рим_7

Луѓето од хотелот, за да на своите гости продолжат да им обезбедуваат најдобро можно искуство, се одлучиле на обемно реновирање на ентериерот. Хотелот сега има 98 луксузно уредени соби во кои секој гостин секогаш ќе се чувствува опуштено и одморено.хотел еден во рим_2

Атмосферата што сакале да ја постигнат е онаа на која гостите се навикнати дома, со додавање на најдобрите достапни материјали, кога станува збор за дизајнот на ентериерот. Хотелот е особено горд на своите ресторани од чиишто тераси се простира спектакуларен поглед на Вечниот град.хотел еден во рим_1 хотел еден во рим_4 хотел еден во рим_5 хотел еден во рим_6 хотел еден во рим_3

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top