Насловна / Фото/Видео / Репортажа (page 2)

Категорија: Репортажа

Feed Subscription

Дрвенград на Меќавник: Град по мерка на Кустурица

Дрвенград на Меќавник: Град по мерка на Кустурица

Паркот на природата Шарган–Мокра Гора е дел од планината Тара и се граничи со националниот парк Тара и планината Златибор. Оддалечен е 260 километри од Белград, 154 од Сараево и 275 од Подгорица. Најблиските градови се Вишеград, Бајина Башта и ...

повеќе »

Црвената планета – Вади Рум

Црвената планета – Вади Рум

„Како ништо досега што сум видел на планетава Земја“ – рекол актерот Мет Дејмон за пустината Вади Рум откако завршил со снимањето на филмот „Марсовец“ (The Martian, 2015). И навистина е така – пустината Вади Рум никого не оставила рамнодушен.  ...

повеќе »
Scroll To Top