Насловна / Арт и дизајн / Cool огледало за современи ентериери

Cool огледало за современи ентериери

Philippe Malouin е дизајнер кој живее и работи во Лондон. По завршувањето на Design Academy Eindhoven, тој почнал да работи во студиото на познатиот дизајнер Tom Dixon за конечно да го отвори своето.огледало_2

Во мноштвото негови интересни дела, ви го презентираме најновото. Тоа е огледало Press Mirror, кое настанало кое сосема случајно.огледало_1

Имено, Malouin наишол на парче метална цевка и помислил дека може да го моделира за да служи како држач за полица. Меѓутоа, креативниот процес него го довел до нешто сосема друго решение – самостоечко огледало кои совршено се вклопува во современиот ентериер. Може да се држи во рака и да се користи, на пример, за шминкање, или може да има постојано место на некоја цврста подлога.огледало_3

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top