Насловна / Архитектура / Вечерва доделување на инженерски прстени

Вечерва доделување на инженерски прстени

Вечерва во 19 часот во Музејот на современа уметност ќе се додели признанието Инженерски прстен на најдобрите дипломирани инженери. Признанието го доделуваат Инженерската институција на Македонија и Комората на овластени архитекти и овлатени инженери, под покровителство на Претседателот на Република Северна Македонија по 16-ти пат.

unnamed (1)

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top